Po ukończeniu 3-letnich studiów licencjackich otrzymasz wiedzę i umiejętności z zakresu projektowania wnętrz, mebli oraz obiektów małej architektury. Zdobędziesz wiedzę w interdyscyplinarnych pracowniach projektowych kształcących w obrębie zrównoważonego projektowania z naciskiem na indywidualne zainteresowania studenta. Współpraca z firmami branżowymi, udział w wystawach dotyczących architektury i designu umożliwia praktykę w zawodzie przyszłego architekta wnętrz, projektanta mebli.
MOŻLIWOŚĆ ZATRUDNIENIA:
Będziesz mógł podjąć pracę zawodową w biurze (studiu) projektowym zajmującym się aranżacją przestrzeni mieszkalnych, publicznych, wystawienniczych. Dzięki zróżnicowanemu programowi nauczania, który obejmuje między innymi udział w konkursach projektowych oraz wystawach branżowych, będziesz przygotowany do kreowania indywidualnej sylwetki projektanta odpowiadającego na konkretne zapotrzebowanie rynku.
W rekrutacji punktowane są etapy:
|
|
Każda odpowiedź powinna zawierać nie więcej niż 300 słów. Portfolio oraz odpowiedzi na pytania kandydat dostarcza w formie elektronicznej w dwóch oddzielnych prezentacjach w fromacie: PDF Zakwalifikowany do przyjęcia na studia w ramach limitu miejsc, może być wyłącznie kandydat z największą liczbą punktów 100, jednak nie mniejszą niż 30. |
Kandydat rekrutujący się na kierunek Architektura wnętrz ma prawo w ramach jednej opłaty rekrutacyjnej wybrać drugi kierunek spośród:
Jednakże zostanie na niego kwalifikowany wyłącznie gdy:
Kandydat na kierunek Architektura wnętrz, który nie został zakwalifikowany do przyjęcia bądź przyjęty z powodu braku miejsc, może być zakwalifikowany do przyjęcia bądź przyjęty w ramach wolnych miejsc na drugi wskazany kierunek, spośród kierunków: Grafika, Malarstwo, Sztuki wizualne.
W takim przypadku suma uzyskanych punktów za poszczególne elementy postępowania rekrutacyjnego, z kierunku na który kandydat nie został zakwalifikowany do przyjęcia bądź przyjęty, zostanie zaliczona jako liczba punktów uzyskanych za poszczególne elementy postępowania rekrutacyjnego drugiego preferowanego kierunku.
Na kierunku tym nie publikujemy progów punktowych. Rekrutacja na naszej Uczelni polega na zakwalifikowaniu kandydatów o największej liczbie punktów rekrutacyjnych w ramach uchwalonego limitu miejsc. Na wyniki rekrutacji w danym roku akademickim wpływ ma wiele zmiennych często, niezależnych od samych kandydatów, jak i od uczelni. Do czynników, które mają wpływ na znaczenie różnic w danym roku akademickim, należy zaliczyć: stopień trudności matury, zainteresowanie danym kierunkiem studiów, limity miejsc, kryteria kwalifikacji czy zmiany w ofercie studiów. Z tego względu wyniki z poprzednich lat nie są wiarygodną podstawą do prognozowania wyników tegorocznej rekrutacji.