W rekrutacji punktowane są sprawdziany:
|
|
Kandydat przed przystąpieniem do sprawdzianu umiejętności wybiera jeden moduł fakultatywy spośród:
Zakwalifikowany do przyjęcia na studia w ramach limitu miejsc, może być wyłącznie kandydat z największą liczbą punktów 100, jednak nie mniejszą niż 50. |
Jednakże zostanie na niego kwalifikowany wyłącznie gdy:
Kandydat na kierunek Jazz i muzyka estradowa, który nie został zakwalifikowany do przyjęcia bądź nieprzyjęty z powodu braku miejsc, może być zakwalifikowany do przyjęcia bądź przyjęty w ramach wolnych miejsc na drugi wskazany kierunek: Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej.
W takim przypadku liczba punktów uzyskanych z postępowania rekrutacyjnego na kierunek Jazz i muzyka estradowa, zostanie zaliczona jako liczba punktów uzyskanych z postępowania rekrutacyjnego na kierunek: Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, przy czym punktację za: sprawdzian z predyspozycji muzycznych przypisuje się do sprawdzianu z predyspozycji muzycznych, a sprawdzian umiejętności dzieli się po równo (z zaokragleniem do pełnych punktów) na umiejętność gry na dowolnym instrumencie, umiejętność śpiewu i predyspozycje manualne.
Na kierunku tym nie publikujemy progów punktowych. Rekrutacja na naszej Uczelni polega na zakwalifikowaniu kandydatów o największej liczbie punktów rekrutacyjnych w ramach uchwalonego limitu miejsc. Na wyniki rekrutacji w danym roku akademickim wpływ ma wiele zmiennych często, niezależnych od samych kandydatów, jak i od uczelni. Do czynników, które mają wpływ na znaczenie różnic w danym roku akademickim, należy zaliczyć: stopień trudności matury, zainteresowanie danym kierunkiem studiów, limity miejsc, kryteria kwalifikacji czy zmiany w ofercie studiów. Z tego względu wyniki z poprzednich lat nie są wiarygodną podstawą do prognozowania wyników tegorocznej rekrutacji.