Studia dziennikarskie II stopnia to kierunek, na którym pogłębia się wiedzę językoznawczą, medioznawczą i o komunikacji społecznej w odniesieniu do współczesnych mediów i technologii komunikowania. Kształcenie warsztatu dziennikarskiego ma charakter tematyczny w ramach dziennikarstwa społecznego i obywatelskiego, śledczego i interwencyjnego, sportowego czy ekonomiczno-prawnego. Proponuje się także moduł uzupełniający dziennikarstwo ekologiczne. Kontynuacja języka obcego pozwala osiągnąć poziom B2+.
MOŻLIWOŚĆ ZATRUDNIENIA:
Studia przygotują Cię do pracy dziennikarza w mediach tradycyjnych i internetowych, a także na stanowiskach związanych z obsługą medialną firm i organizacji. Zapewniają pogłębioną wiedzę językoznawczą i medioznawczą oraz umiejętność jej zastosowania w projektach badawczych. Moduł kształcenia z zakresu dziennikarstwa ekologicznego daje dodatkowe kompetencje w kreowaniu przekazu sprzyjającego zrównoważonemu rozwojowi i budowaniu gospodarki opartej na zielonych technologiach produkcji.
Uprawnione do podjęcia studiów są osoby, które posiadają dyplom ukończenia studiów. Kandydaci przyjmowani są według kolejności na liście rankingowej, sporządzonej na podstawie punktacji uzyskanej za:
|
Jako kryterium dodatkowe brana jest pod uwagę liczba punktów za przeliczoną ocenę z egzaminu dyplomowego. W przypadku nie wpisania oceny z egzaminu dyplomowego do systemu rekrutacyjnego przyjmuje się liczbę punktów zero. |
Kandydat ubiegający się o przyjęcie na studia powinien posiadać kompetencje niezbędne do podjęcia kształcenia na studiach drugiego stopnia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna, w szczególności:
SPRAWDŹ:
dla kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna kierunkiem:
zgodnym jest: | pokrewnym są: |
|
|
liczba dodatkowych punktow rekrutacyjnych: 2 |
liczba dodatkowych punktow rekrutacyjnych: 1 |
wyjaśnienie:
|
wyjaśnienie:
|
Dodatkowych punktow rekrutacyjnych nie przypisuje się w przypadku:
Na przykład kandydat po kierunku :
Kandydat, który ukończył studia na kierunku innym niż zgodny lub pokrewny, zobowiązany jest przystąpić do rozmowy kwalifikacyjnej, dotyczącej zagadnień z zakresu treści podstawowych i kierunkowych objętych programem studiów pierwszego stopnia na wybranym kierunku studiów.
Rozmowa kwalifikacyjna punktowana jest w skali 0 – 1 punkt
gdzie:
Wynik ukończenia studiów (S) uzyskany na dyplomie wg skali ocen stosowanej na innej uczelni niż UZ,
przelicza się na wynik (N) - wg skali ocen stosowanej na UZ
zgodnie z wzorem: N = 3 (S - m) / ( M - m ) + 2
przy oznaczeniach:
S - wynik uzyskany według skali ocen stosowanej na innych uczelni,
M – jest maksymalną oceną według skali stosowanej na innej uczelni.,
m – minimalną (dopuszczającą/kwalifikującą) oceną według skali stosowanej na innej uczelni.
Skalą (N) stosowaną na UZ jest skala: 5,0- 2,0, (gdzie M = 5,0; m = 2,0).