Po ukończeniu kierunku zaprezentujesz wysoki poziom przygotowania ogólnohumanistycznego, znajomości literatury, kultury, tradycji i historii krajów niemieckojęzycznych oraz dobre wykształcenie językoznawcze. Ponadto będziesz specjalistą w zakresie praktycznej znajomości języka, która zbliży się u Ciebie do poziomu C2. Jednocześnie kontynuując naukę drugiego języka obcego osiągniesz poziom B2+, co umożliwia w pracy zawodowej wyjść poza predefiniowany zakres oddziaływania języka niemieckiego.
MOŻLIWOŚĆ ZATRUDNIENIA:
Po ukończeniu kierunku znajdziesz zatrudnienie w instytucjach kultury, wydawnictwach, środkach masowego przekazu, administracji publicznej itp., w szczególności jeśli ze względu na swój charakter czy rozwijane partnerstwo wymagają bardzo dobrej znajomości języka niemieckiego. Będziesz również wartościowym pracownikiem dla szerokiej palety podmiotów gospodarczych kooperujących z krajami niemieckojęzycznymi, m.in. przedsiębiorstw transportowych, przedstawicielstw firm niemieckiego obszaru językowego itp.
Uprawnione do podjęcia studiów są osoby, które posiadają dyplom ukończenia studiów. Kandydaci przyjmowani są według kolejności na liście rankingowej, sporządzonej na podstawie punktacji uzyskanej za:
|
Jako kryterium dodatkowe brana jest pod uwagę liczba punktów za przeliczoną ocenę z egzaminu dyplomowego. W przypadku nie wpisania oceny z egzaminu dyplomowego do systemu rekrutacyjnego przyjmuje się liczbę punktów zero. |
Kandydat ubiegający się o przyjęcie na studia powinien posiadać kompetencje niezbędne do podjęcia kształcenia na studiach drugiego stopnia na kierunku filologia germańska, w szczególności:
SPRAWDŹ:
dla kierunku filologia germańska kierunkiem:
zgodnym jest: | pokrewnym są: |
|
|
liczba dodatkowych punktow rekrutacyjnych: 2 |
liczba dodatkowych punktow rekrutacyjnych: 1 |
wyjaśnienie:
|
wyjaśnienie:
|
Dodatkowych punktow rekrutacyjnych nie przypisuje się w przypadku:
Na przykład kandydat po kierunku :
Kandydat, który ukończył studia na kierunku innym niż zgodny lub pokrewny, zobowiązany jest przystąpić do rozmowy kwalifikacyjnej, dotyczącej zagadnień z zakresu treści podstawowych i kierunkowych objętych programem studiów pierwszego stopnia na wybranym kierunku studiów.
Rozmowa kwalifikacyjna punktowana jest w skali 0 – 1 punkt
gdzie:
Wynik ukończenia studiów (S) uzyskany na dyplomie wg skali ocen stosowanej na innej uczelni niż UZ,
przelicza się na wynik (N) - wg skali ocen stosowanej na UZ
zgodnie z wzorem: N = 3 (S - m) / ( M - m ) + 2
przy oznaczeniach:
S - wynik uzyskany według skali ocen stosowanej na innych uczelni,
M – jest maksymalną oceną według skali stosowanej na innej uczelni.,
m – minimalną (dopuszczającą/kwalifikującą) oceną według skali stosowanej na innej uczelni.
Skalą (N) stosowaną na UZ jest skala: 5,0- 2,0, (gdzie M = 5,0; m = 2,0).
Rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w języku niemieckim w celu potwierdzenia kompetencji językowych co najmniej na poziomie B2 i może obejmować następujące zagadnienia: