uz-logo-pion-2.png

studia II stopnia

Kierunek działa na podstawie nowego programu zgodnego ze standardami w zakresie  kształcenia przygotowującego do zawodu architekta w Polsce i uzyskania uprawnień zawodowych. Ponadto dyplomy magisterskie uzyskane w IAiU posiadają NOTIFICATION of DIPLOMAS czyli są uznawane w krajach Unii Europejskiej. Zdobędziesz interdyscyplinarną wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne z nauk inżynieryjno-technicznych, z zakresu sztuki oraz projektowania komputerowego.


MOŻLIWOŚĆ ZATRUDNIENIA:

Będziesz przedstawicielem wolnego zawodu zaufania publicznego. Będziesz mógł podjąć pracę w administracji jak też w pracowniach projektowych architektonicznych, w przemyśle budowlanym, w firmach projektowych wyposażenia wnętrz, działach projektowych producentów mebli i materiałów budowlanych, w działach graficznych, w przedsiębiorstwach zajmujących się realizacją inwestycji, w firmach deweloperskich. Będziesz mógł również prowadzić własną działalność gospodarczą.

Uprawnione do podjęcia studiów są wyłącznie osoby, które posiadają dyplom ukończenia studiów, i mają tytuł zawodowy inżyniera architekta lub magistra inżyniera architekta tego samego kierunku studiów lub kierunku architektura i urbanistyka.

Kandydaci przyjmowani są według kolejności na liście rankingowej, sporządzonej na podstawie punktacji uzyskanej za:

  1. wynik ukończenia studiów wpisany do dyplomu (ocena na dyplomie)
    • możliwość uzyskania:  3 - 5 punktów rekrutacyjnych
  2. zgodność/pokrewieństwo ukończonego kierunku z kierunkiem wybranym
    • możliwość uzyskania:  0 - 2 punktów rekrutacyjnych
Jako kryterium dodatkowe brana jest pod uwagę liczba punktów za przeliczoną ocenę z egzaminu dyplomowego. W przypadku nie wpisania oceny z egzaminu dyplomowego do systemu rekrutacyjnego przyjmuje się liczbę punktów zero.

architektura_2.png

Kandydat ubiegający się o przyjęcie na kierunek architektura, powinien posiadać kompetencje niezbędne do podjęcia kształcenia na studiach drugiego stopnia na tym kierunku, w szczególności:

  • wiedzę z zakresu historii i teorii architektury i urbanistyki, sztuk pięknych, budownictwa i technologii budowlanych, konstrukcji, fizyki budowli oraz projektowania architektonicznego i urbanistycznego,
  • znajomość przepisów techniczno-budowlanych oraz znać metody organizacji i przebiegu procesu inwestycyjnego,
  • umiejętności gromadzenia informacji, kształtowania środowiska człowieka zgodnie z jego potrzebami użytkowymi (z uwzględnieniem osób niepełnosprawnych) oraz tworzenia projektów spełniających wymagania estetyczne, użytkowe i techniczne.

SPRAWDŹ:

Wynik ukończenia studiów (S) uzyskany na dyplomie wg skali ocen stosowanej na innej uczelni niż UZ,

przelicza się na wynik (N) - wg skali ocen stosowanej na UZ

zgodnie z wzorem:  N = 3 (S - m) / ( M - m ) + 2

przy oznaczeniach:

S - wynik uzyskany według skali ocen stosowanej na innych uczelni,

M – jest maksymalną oceną według skali stosowanej na innej uczelni.,

m – minimalną (dopuszczającą/kwalifikującą) oceną według skali stosowanej na innej uczelni.

Skalą (N) stosowaną na UZ jest skala: 5,0- 2,0, (gdzie M = 5,0; m = 2,0).

dla kierunku architektura kierunkiem:

zgodnym jest: pokrewnym jest:
  • architektura
  • architektura i urbanistyka

liczba dodatkowych punktow rekrutacyjnych:

2

liczba dodatkowych punktow rekrutacyjnych:

1

Logo programu Widza Edukacja Rozwój Biało-czerwona flaga i napis Rzeczpospolita Polska Logo Euopejskiego Funduszu Społecznego
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Widza Edukacja Rozwój 2014-2020 "Nowoczesne nauczanie oraz praktyczna współpraca z przedsiębiorcami - program rozwoju Uniwersytetu Zielonogórskiego", POWR.03.05.00-00-Z014/18