uz-logo-pion-2.png

studia I stopnia

Uzyskasz wiedzę i umiejętności niezbędne do pracy w szkołach podstawowych, ogniskach muzycznych i innych placówkach kultury, do  prowadzenia zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych, animacji oraz do upowszechniania kultury muzycznej. W toku studiów będziesz miał możliwość poszerzenia zakresu zdobytej wiedzy w zależności od wybranego bloku fakultatywnego – profilu wokalnego lub ogólnego.


MOŻLIWOŚĆ ZATRUDNIENIA:

Będziesz mógł pracować jako muzyk - wokalista i instrumentalista, chórzysta, nauczyciel, dyrygent, organista, realizator dźwięku, animator i menadżer kultury, instruktor, publicysta, prelegent oraz twórca muzyki. Ponadto po zrealizowaniu tożsamego kierunku studiów na poziomie II stopnia - uzyskasz kwalifikacje pedagogiczne zgodnie z odpowiednim rozporządzeniem ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego w sprawie standardów kształcenia nauczycieli.

W rekrutacji przeprowadzany jest sprawdzian praktyczny, gdzie oceniane są:

  • umiejętność gry na dowolnym instrumencie - wykonanie jednego utworu 
    • punktowana w skali 0-25 pkt.
  • umiejętność śpiewu - wykonanie jednego utworu w dowolnej stylistyce
    • punktowana w skali 0-25 pkt.
  • predyspozycje manualne
    • punktowane w skali 0-25 pkt.
  • predyzpozycje muzyczne
    • punktowane w skali 0-25 pkt.

Zakwalifikowany do przyjęcia na studia w ramach limitu miejsc, może być wyłącznie kandydat z największą liczbą punktów 100, jednak nie mniejszą niż 50.

edum2.pngW przypadku kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia i przyjętych na studia, wymagane jest orzeczenie lekarza medycyny pracy, stwierdzające brak przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia studiów, dostarczane wraz z kompletem wymaganych dokumentów na studia.


PROGI PUNKTOWE:

Na kierunku tym nie publikujemy progów punktowych. Rekrutacja na naszej Uczelni polega na zakwalifikowaniu kandydatów o największej liczbie punktów rekrutacyjnych w ramach uchwalonego limitu miejsc. Na wyniki rekrutacji w danym roku akademickim wpływ ma wiele zmiennych często, niezależnych od samych kandydatów, jak i od uczelni. Do czynników, które mają wpływ na znaczenie różnic w danym roku akademickim, należy zaliczyć: stopień trudności matury, zainteresowanie danym kierunkiem studiów, limity miejsc, kryteria kwalifikacji czy zmiany w ofercie studiów. Z tego względu wyniki z poprzednich lat nie są wiarygodną podstawą do prognozowania wyników tegorocznej rekrutacji.

Logo programu Widza Edukacja Rozwój Biało-czerwona flaga i napis Rzeczpospolita Polska Logo Euopejskiego Funduszu Społecznego
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Widza Edukacja Rozwój 2014-2020 "Nowoczesne nauczanie oraz praktyczna współpraca z przedsiębiorcami - program rozwoju Uniwersytetu Zielonogórskiego", POWR.03.05.00-00-Z014/18