uz-logo-pion-2.png

studia I stopnia

Zdobędziesz wiedzę i umiejętności w zakresie tradycji malarskiej oraz sztuki współczesnej. Pracownie artystyczne na tym kierunku kształcą w zakresie malarstwa, rysunku, rzeźby, tkaniny artystycznej, fotografii, rozszerzonej rzeczywistości. Program studiów umożliwia wybór modułu fakultatywnego w zakresie: alternatywnych form malarskich (przedmioty: modowe formy recyklingowe, szkło artystyczne) lub ilustracji i komiksu (przedmioty: komiks i rysunek koncepcyjny, scenariusz).


MOŻLIWOŚĆ ZATRUDNIENIA:

Będziesz mógł podjąć pracę na szeroko rozumianym rynku sztuki, współpracować z galeriami sztuki, muzeami lub innymi instytucjami zajmującymi się sztuką. Program nauczania ułatwia też znalezienie pracy na rynku komercyjnym: reklama, freelancer.

W rekrutacji punktowane są etapy:

  • Etap 1:  przegląd portfolio - punktowane jest w skali 0-90 pkt.
    • powinno zwierać dokumentację elektroniczną 10 prac własnych z malarstwa i rysunku – łącznie, wykonanych w dowolnej technice tradycyjnej (ołówek, węgiel, tusz, akwarela, tempera, farby olejne)
    • dodatkowo kandydat może dostarczyć dokumentację prac z zakresu projektowania graficznego, grafiki warsztatowej, rzeźby, fotografii, filmu oraz innych działań o charakterze twórczym
  • Etap 2:  pisemne odpowiedzi na trzy pytania kwalifikacyjne, punktowane jest w skali 0-10 pkt.:
    • Jaka wystawa sztuki lub wydarzenie artystyczne oglądane w muzeum, galerii, programie kulturalnym TV lub Internecie zrobiło na Pani/Panu duże wrażenie? Proszę wyjaśnić dlaczego i krótko je scharakteryzować.
    • Twórczość którego artysty szczególnie Pani/Pan ceni i podziwia. Proszę uzasadnić wybór.
    • Co chciałaby/chciałby Pani/Pan opowiedzieć o swoich pracach? Jakie były ich źródła inspiracji?

Każda odpowiedź powinna zawierać nie więcej niż 300 słów.

Portfolio oraz odpowiedzi na pytania kandydat dostarcza w formie elektronicznej w dwóch oddzielnych prezentacjach w fromacie: PDF, a w przypadku filmów w formacie: MP4 na adres e-mail komisji egzaminacyjnej Wydziału Artystycznego: rekrutacjaISW@g.elearn.uz.zgora.pl

Zakwalifikowany do przyjęcia na studia w ramach limitu miejsc, może być wyłącznie kandydat z największą liczbą punktów 100, jednak nie mniejszą niż 30.

mal3.png


Kandydat rekrutujący się na kierunek Malarstwo ma prawo w ramach jednej opłaty rekrutacyjnej wybrać drugi kierunek spośród:

  • Architektura wnętrz
  • Grafika
  • Sztuki wizualne

Jednakże zostanie na niego kwalifikowany wyłącznie gdy:

  • nie zostanie zakwalifikowany do przyjęcia na pierwszy wskazany we wniosku kierunek czyli – Malarstwo;
  • na drugim wybranym we wniosku kierunku – będą wolne miejsca (czyli niewypełnione przez kandydatów, którzy wybrali ten kierunek jako pierwszy we wniosku);
  • na drugim wybranym we wniosku kierunku – spełni wszystkie wymogi rekrutacyjne i uzyska odpowiednią liczbę punktów rekrutacyjnych wymaganych do zakwalifikowania zgodnie z zasadami rekrutacji określonymi dla tego kierunku.

Kandydat na kierunek Malarstwo, który nie został zakwalifikowany do przyjęcia bądź przyjęty z powodu braku miejsc, może być zakwalifikowany do przyjęcia bądź przyjęty w ramach wolnych miejsc na drugi wskazany kierunek, spośród kierunków: Architektura wnętrz, Grafika, Sztuki wizualne.

W takim przypadku suma uzyskanych punktów za poszczególne elementy postępowania rekrutacyjnego, z kierunku na który kandydat nie został zakwalifikowany do przyjęcia bądź przyjęty, zostanie zaliczona jako liczba punktów uzyskanych za poszczególne elementy postępowania rekrutacyjnego drugiego preferowanego kierunku.


PROGI PUNKTOWE:

Na kierunku tym nie publikujemy progów punktowych. Rekrutacja na naszej Uczelni polega na zakwalifikowaniu kandydatów o największej liczbie punktów rekrutacyjnych w ramach uchwalonego limitu miejsc. Na wyniki rekrutacji w danym roku akademickim wpływ ma wiele zmiennych często, niezależnych od samych kandydatów, jak i od uczelni. Do czynników, które mają wpływ na znaczenie różnic w danym roku akademickim, należy zaliczyć: stopień trudności matury, zainteresowanie danym kierunkiem studiów, limity miejsc, kryteria kwalifikacji czy zmiany w ofercie studiów. Z tego względu wyniki z poprzednich lat nie są wiarygodną podstawą do prognozowania wyników tegorocznej rekrutacji.

Logo programu Widza Edukacja Rozwój Biało-czerwona flaga i napis Rzeczpospolita Polska Logo Euopejskiego Funduszu Społecznego
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Widza Edukacja Rozwój 2014-2020 "Nowoczesne nauczanie oraz praktyczna współpraca z przedsiębiorcami - program rozwoju Uniwersytetu Zielonogórskiego", POWR.03.05.00-00-Z014/18