uz-logo-pion-2.png

studia II stopnia

Studia na kierunku wychowanie fizyczne skierowane są do osób aktywnych fizycznie, interesujących się sportem, zdrowym stylem życia, chcących zdobyć uprawnienia nauczycielskie do prowadzenia zajęć z wychowania fizycznego oraz chcących połączyć karierę zawodniczą z nauką akademicką.

Absolwent studiów II stopnia na kierunku wychowanie fizyczne otrzymuje tytuł zawodowy magistra i pełne przygotowanie do programowania i realizacji wychowania fizycznego w szkołach podstawowych (klasy IV-VIII) i ponadpodstawowych. Uzyskuje niezbędną wiedzę biomedyczną do pracy w zakresie promowania zdrowia i prozdrowotnej aktywności fizycznej oraz umiejętności do pracy w sporcie osób z niepełnosprawnościami i powszechnym, rekreacji ruchowej i doradztwa żywieniowego.

W trakcie studiów zdobywa wiedzę i umiejętności zgodnie z wybraną specjalizacją:

– aktywność ruchowa seniorów

– trener personalny

– żywienie i suplementacja w sporcie

Praktyczny profilowi kształcenia umożliwia odbywanie w trakcie studiów praktyk i staży w szkołach, instytucjach opiekuńczo-wychowawczych, centrach rekreacyjno-sportowych i klubach sportowych.


MOŻLIWOŚĆ ZATRUDNIENIA:

Szkoły podstawowe i ponadpodstawowe oraz inne placówki oświatowe:

- kluby sportowe, związki i organizacje sportowe,

- ośrodki i centra  sportowo-rekreacyjne,

- kluby fitness, siłownie.

Uprawnione do podjęcia studiów są osoby, które posiadają dyplom ukończenia studiów i tytuł zawodowy licencjata tego samego kierunku studiów..

Kandydaci przyjmowani są według kolejności na liście rankingowej, sporządzonej na podstawie punktacji uzyskanej za:

wynik ukończenia studiów wpisany do dyplomu (ocena na dyplomie)

  • możliwość uzyskania:  3 - 5 punktów rekrutacyjnych.

Jako kryterium dodatkowe brana jest pod uwagę liczba punktów za przeliczoną ocenę z egzaminu dyplomowego. W przypadku nie wpisania oceny z egzaminu dyplomowego do systemu rekrutacyjnego przyjmuje się liczbę punktów zero.

wychowanie_fizyczne_1.png


Kandydat ubiegający się o przyjęcie na kierunek wychowanie fizyczne powinien posiadać kompetencje niezbędne do podjęcia kształcenia na studiach drugiego stopnia na tym kierunku, w szczególności:

  • poszerzoną wiedzę biomedyczną niezbędną do pracy w zakresie promowania zdrowia i prozdrowotnej aktywności fizycznej;
  • szczegółową wiedzę i umiejętności dydaktyczne właściwe do pracy jako nauczyciel wychowania fizycznego na różnych etapach edukacji, w sporcie niepełnosprawnych i powszechnym, rekreacji ruchowej i doradztwie żywieniowym;
  • specjalistyczne umiejętności ruchowe z zakresu wybranych form aktywności fizycznej, potrafi formułować działania odpowiadające potrzebom edukacyjnym, zdrowotnym i sprawnościowym osób w różnym wieku;
  • pogłębioną wiedzę o metodach pomiaru i monitorowania efektów treningu zdrowotnego i sportowego.

SPRAWDŹ:

Wynik ukończenia studiów (S) uzyskany na dyplomie wg skali ocen stosowanej na innej uczelni niż UZ,

przelicza się na wynik (N) - wg skali ocen stosowanej na UZ

zgodnie z wzorem:  N = 3 (S - m) / ( M - m ) + 2

przy oznaczeniach:

S - wynik uzyskany według skali ocen stosowanej na innych uczelni,

M – jest maksymalną oceną według skali stosowanej na innej uczelni.,

m – minimalną (dopuszczającą/kwalifikującą) oceną według skali stosowanej na innej uczelni.

Skalą (N) stosowaną na UZ jest skala: 5,0- 2,0, (gdzie M = 5,0; m = 2,0).

Logo programu Widza Edukacja Rozwój Biało-czerwona flaga i napis Rzeczpospolita Polska Logo Euopejskiego Funduszu Społecznego
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Widza Edukacja Rozwój 2014-2020 "Nowoczesne nauczanie oraz praktyczna współpraca z przedsiębiorcami - program rozwoju Uniwersytetu Zielonogórskiego", POWR.03.05.00-00-Z014/18