uz-logo-pion-2.png

Realizuj swoje PASJE na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji

INFORMACJE O KIERUNKU


Studia na kierunku ZiIP umożliwią zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu inżynierii produkcji i zarządzania przedsiębiorstwem, projektowania wyrobów, procesów i systemów wytwórczych. W trakcie studiów poznasz narzędzia informatyczne do: projektowania, wytwarzania, zapewniania jakości, planowania i sterowania produkcją oraz utrzymaniem ruchu. Studia zapewnią niezbędną wiedzę do nadzoru technicznego procesów wytwarzania, projektowania wyrobów oraz wdrażania nowych metod zarządzania personelem.


MOŻLIWOŚĆ ZATRUDNIENIA


  • w przedsiębiorstwach o charakterze produkcyjnym lub usługowym
  • prowadzenie własnej działalności gospodarczej
zarzadzanie_i_inzynieria_produkcji__1.png

CO NAS WYRÓŻNIA?


  • Wysokie kategorie naukowe dla dyscyplin prowadzonych na wydziale: kategoria A – dyscypliny: automatyka, elektronika, elektrotechnika i technologie kosmiczne, inżynieria mechaniczna; kategoria B+ – dyscypliny: informatyka techniczna i telekomunikacja, inżynieria lądowa, geodezja i transport, inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka za prowadzone prace badawcze i publikacje naukowe.
  • Ścisła współpraca z Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii UZ w zakresie wsparcia przy zakładaniu przez studentów startupów oraz uzyskiwania patentów na innowacyjne pomysły.
  • Nagroda Międzynarodowych Targów Wynalazczości i Innowacji E-nnovate 2023 GRAND PRIX E-NNOVATE 2023 dla pracownika dydaktycznego Instytut Inżynierii Mechanicznej.
  • Członkowie Koła Naukowego Akademicki Związek Motorowy, którzy zaprezentowali dwa wynalazki na Międzynarodowych Targach Wynalazczości i Innowacji E-nnovate 2023 w Bydgoszczy (Electric Handbike, Hydrogen peroxide system), a także czterokrotnie zwyciężyli w konkursie „Klakson – Impuls do innowacji”: w II edycji z projektem Innowacyjne stanowisko do testowania silników małej mocy, w III edycji z projektem Budowa instalacji wodorotlenkowej typ HHO wspomagająca spalanie – Generatora HHO 13/21 o zwiększonej wydajności oraz budowa systemu elektrolizy typ PEM, w IV edycji z projektem Opracowanie prototypu wodorowego źródła ciepła /HHO/ do ogrzewania budynków jednorodzinnych w V edycji z projektem Innowacyjna orteza ręki przeznaczona dla kończyn dotkniętych spastyką (udar, wylew) lub złamaniem; dzięki swojemu ostatniemu projektowi otrzymali również zaproszenie na Targi do Bankoku.
  • Członkowie Koła Naukowego Ost-West Management, którzy zwyciężyli w konkursie „Klakson – Impuls do innowacji” (IV edycja) z projektem Innowacyjne stanowisko badawczo-dydaktyczne i egzaminacyjne na potrzeby pracowni Mechatroniki.
  • Członkowie Koła Naukowego wUZtruck, którzy zwyciężyli w konkursie „Klakson – impuls do innowacji” (IV edycja) z projektem Urządzenie do dwukierunkowego sterowania bezprzewodowego pojazdem z zastosowaniem technologii Internetu Rzeczy.

KOŁA NAUKOWE


Logo programu Widza Edukacja Rozwój Biało-czerwona flaga i napis Rzeczpospolita Polska Logo Euopejskiego Funduszu Społecznego
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Widza Edukacja Rozwój 2014-2020 "Nowoczesne nauczanie oraz praktyczna współpraca z przedsiębiorcami - program rozwoju Uniwersytetu Zielonogórskiego", POWR.03.05.00-00-Z014/18